miniclip-8-ball-pool.png

Wirtualny bilard 8-Ball Pool od MiniClip to klasyczny pożeracz czasu.

Na początek mamy do wyboru kilka opcji logowania do gry. Możemy zalogować się przy użyciu naszego profilu w Google+ lub na Facebooku, alternatywnie możemy skorzystać z konta w serwisie MiniClip. Dla tych, którzy chcą pozostać anonimowi pozostaje opcja wykorzystania konta gościa, jednak w tym przypadku nasze wyniki nie są zapisywane i nie wpływają na pozycję gracza w rankingach. 

Warto zalogować się przez Facebooka i rozpocząć zabawę ze znajomymi, to największa zaleta tej gry! Jeśli żaden ze znajomych nie jest aktualnie dostępny możemy zmierzyć się zawodnikami z całego świata. Kolejna zaleta utworzenia profilu w grze to bonusy w formie darmowych żetonów, dzięki którym możemy odblokować w grze nowe elementy. Najwięcej żetonów i punktów doświadczenia możemy zdobyć wygrywając 8-osobowe turnieje.

Nie oczekujcie od MiniClip 8-Ball Pool realistycznej gry, która odwzorowuje wszelkie zasady fizyki. Gra jest dość prosta, możemy określić tylko siłę i miejsce uderzenia w białą bilę. W późniejszym etapie możemy wykorzystać zebrane żetony na zakup specjalnego kija, który zapewni nam dodatkowe możliwości, np. podkręcenie bili.