W ramach cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2013 odbył się turniej o Mistrzostwo Bydgoszczy w 8-bil. Zwyciężył Tomasz Kapłan z NOSANu Kielce, pokonując w finale 6:3 Mariusza Skonecznego (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). Brązowe medale z rąk prezesa Polskiego Związku Bilardowego przyjęli bilardziści LP Metal Fach Sokółka Marek Kudlik i Konrad Piekarski.

Sprawcą sensacji mógł zostać  zawodnik gospodarzy Piotr Światowy , który był bliski zatrzymania w fazie grupowejmistrza Europy Mateusza Śniegockiego . Piotr prowadził 3:1 i aby zakończyć mecz miał trzy szanse. Zabrakło zimnej krwi, przegrał 3:4.

Do bydgoskiego klubu bilardowego MAXIMUS przyjechało 80 najbardziej utytułowanych zawodników by walczyć o punkty w ogólnopolskim rankingu. Dla bilardzistów z Bydgoszczy i okolic była to wyjątkowa okazja by zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.

Największe szanse na wygranie Chevroleta - nagrody za zwycięstwo w Rankingu Polski - ma Mariusz Skoneczny, który wyprzedza Wojciecha Sroczyńskiego o 29 punktów i Tomasza Kapłana o 33 punkty.  W walce nadal się liczą również Wojciech Szewczyk i bracia Kudlik. Turniej w Bydgoszczy był ostatnią szansą na zdobycie punktów rankingowych przed finałami Mistrzostw Polski.


W klubie bilardowym MAXIMUS odbędzie się turniej o Mistrzostwo Bydgoszczy w pool-bilard w odmianę 8-bil. Turniej będzie pierwszą imprezą najbardziej prestiżowego w kraju cyklu Grand Prix Polski Pol Tour, która odbędzie się w naszym mieście.

Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Bilardowego. Pula nagród w turnieju wynosi 5 tysięcy złotych. Zawodnicy rywalizować będą o miejsca w rankingu Polski - bydgoski turniej jest ostatnią szansą na punkt rankingowe w tym sezonie. Na zawodnika, który uzyska największą liczbę punktów w ogólnej klasyfikacji czeka Chevrolet Spark. Spodziewajmy się wielkich emocji i zaciętej rywalizacji do końca turnieju.

Do naszego miasta zjedzie blisko 100 bilardzistów z całego kraju, w tym złoty medalista mistrzostw Europy 2013 Mateusz Śniegocki, mistrz świata juniorów Marek Kudlik, mistrzyni świata juniorek Oliwia Czupryńska, zwycięzca World Pool Masters Karol Skowerski oraz Bartosz Czapski, srebrny medalista turnieju Challenge Cup 2009 UK, reprezentujący klub bilardowy Maximus Bydgoszcz.

Mecze rozpoczną się o godz. 10:00. Rejestracja zawodników zakończy się o godz. 9:30. Prosimy o przybycie do klubu najpóźniej do godziny 9.15. Po tej godzinie lista zostanie uzupełniona o zawodników, którzy nie znajdą się na liście startowej.

NAGRODY FINANSOWE: 5.000 zł + puchar i medale
1 miejsce - 1.200 zł
2 miejsce - 800 zł
3 miejsca - 2x500 zł
5-8 miejsca - 4x300 zł
9-16 miejsca - 8x100 zł

Na zawodach GPP WiK POL TOUR obowiązują zasady określone w Regulaminie. Uczestników turnieju prosimy o szczegółowe zapoznanie się z jego treścią.

Comment