W klubie bilardowym Maximus w Bydgoszczy odbywa się cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Amatorów 2015. Pula nagród w całym cyklu wynosi 10 000 złotych.

Czwarty turniej odbędzie się 13 września (niedziela) od godziny 11:00.

Na prośbę uczestników ustalono konkretne terminy kolejnych eliminacji. Wszystkie turnieje odbędą się w niedziele od godziny 11:00.

  • 13 wrzesień 2015
  • 4 październik 2015

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem z bydgoskich eliminacji do finału narodowego awansuje 5 najlepszych graczy, jednak Dyrektor cyklu Bilard Sport Amator Challenge w przypadku wysokiej frekwencji może przyznać dodatkowe dwa miejsca dla bydgoskiego klubu.


Trzeci turniej eliminacyjny wygrywa Igor Luliński, zawodnik bydgoskiego Maximusa. W finale pokonał innego gracza z Pierwszej Polskiej Ligi Bilardowej - Kamila Suszczyńskiego z MOSiR Kętrzyn. Trzecie miejsce ex aequo dla Daniela Cywińskiego i Łukasza Kwaska z Bydgoszczy.

Po trzech turniejach w rankingu wyraźnie prowadzi "Cywil" lecz dalej w tabeli toczy się zacięta walka o awans do turnieju finałowego, Drugą niewiadomą pozostaje wciąż liczba miejsc w turnieju finałowym, które zostaną przyznane bydgoskiemu klubowi - wszystko zależy od frekwencji w ostatnich dwóch turniejach, które odbędą się 13.9 oraz 4.10.


Drugi turniej eliminacyjny Bilard Sport Amator Challenge odbył się 17 maja 2015. Rywalizacja toczyła się w odmianę 8-bil do 5 wygranych partii. Zwyciężył wetaran bydgoskich stołów bilardowych, jeden z filarów dawnej drużyny Ikara - Daniel Cywiński. W finale pokonał Filipa Bieska, trzecie miejsca ex aequo dla Igora Lulińskiego i Michała Kołudy. W ćwierćfinałach odpadli, zajmując ostatecznie równorzędne piąte miejsce: Radek Giziński, Roman Jakubiak, Piotr Polak i Maciej Zieliński.

Po raz pierwszy w eliminacjach w tym roku do rywalizacji dołączyły Panie: Anna Kolanowska i Amelia Zielińska ;)

W tabeli po dwóch turniejach bardzo ciasno, różnica punktowa pomiędzy pierwszą ósmką jest niewielka, do końca cyklu jeszcze wiele może ulec zmianie. Kolejny turniej już w czerwcu.


29 marca 2015 w klubie bilardowym MAXIMUS odbył się pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów. W porównaniu do ubiegłego roku zanotowano obiecującą frekwencję, w turnieju wzięło udział 18 zawodników.

Po zaciętej walce w finale wygrywa Kamil Suszczyński z Kętrzyna, który na co dzień studiuje w Bydgoszczy. Drugie miejsce dla Macieja Zielińskiego z Bydgoszczy. Trzecie miejsce ex aequo dla Michała Kołudy, który debiutuje w tym cyklu rozrywek oraz Daniela Cywińskiego.

Gratulujemy i zapraszamy na drugi turniej eliminacyjny już w maju. Konkretny termin podamy wkrótce na stronie internetowej w zakładce WYDARZENIA.


Bilard Sport Amator Challenge to oficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów w pool bilard. Rozgrywki odbywają się w odmianę 8-bil. zgodnie z przepisami PZBil. W turniejach eliminacyjnych gry będą prowadzone minimum do 4 wygranych partii, systemem podwójnej przegranej (2KO).

Wpisowe w pojedynczym turnieju eliminacyjnym wynosi 20 złotych. Klub gwarantuje miejsce i sprzęt do gry: certyfikowane stoły WiK Olimpic III 9ft, sukno Simonis, bile Aramith oraz kije do gry.

W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy posiadający polskie obywatelstwo lub kartę stałego pobytu, którzy nie są wymienieni na liście graczy profesjonalnych, zgłoszą się do wyznaczonych klubów PZBil i dokonają opłaty startowej. W fazie eliminacyjnej zawodnicy nie muszą posiadać licencji PZBil. Wymóg ten zostaje wprowadzony wobec uczestników finału.
— Regulamin BSACh | PZBil | www.bilard-sport.pl

Rozgrywki o tytuł Mistrza Polski Amatorów odbywają się w dwóch etapach. Pierwszym etapem są eliminacje regionalne, przeprowadzone w klubach w całej Polsce pięć razy w roku. W turniejach tych zawodnicy zdobywają punkty rankingowe. Rankingi prowadzone są oddzielnie dla każdego klubu. Po zakończeniu fazy eliminacyjnej 3, 5 lub 8 graczy z klubu (w zależności od frekwencji) awansuje do finału narodowego, w którym zagra od 128 do 224 zawodników. UWAGA! W finale narodowym mogą wziąć udział tylko osoby, które wzięły udział w min. 4 turniejach regionalnych.

W ubiegłym roku eliminacje regionalne BSAC odbyły się w 37 klubach. W Bydgoszczy najlepszy był Igor Luliński. Awans do finału narodowego wywalczyli również: Filip Biesek, Kamil Suszczyński, Maciej Szczawiński i Mirosław Kozłowski. W turnieju finałowym w Łodzi zagrało 224 zawodników a Mistrzem Polski Amatorów 2014 został Bartłomiej Zacniewski ze Szczecinka.

Eliminacje Regionalne Amator Challenge są stałym punktem kalendarza turniejowego w Bydgoszczy. Mam pierwsze sygnały, że o miejsca w finale narodowym powalczy w tym roku dużo więcej osób niż w latach ubiegłych. Standardowo klub bilardowy MAXMUS otrzymał od PZBil 5 miejsc w finale narodowym. Przypominam jednak, że zgodnie z regulaminem w przypadku wysokiej frekwencji dyrektor cyklu może przyznać dwa dodatkowe miejsca dla klubu MAXIMUS. Liczę na zaciętą rywalizację do końca cyklu!
— Bartek Czapski - właściciel klubu MAXIMUS

Pula nagród w turnieju finałowym wynosi 10.000 zł i będzie rozdzielona w następujący sposób:

  • 1 miejsce - 3.000 zł + puchar + awans do finałów Mistrzostw Polski
    w Pool Bilard 2015 w dwie odmiany + medal
  • 2 miejsce - 1.500 zł + puchar + medal
  • 3 miejsce - 750 zł +puchar + medal
  • 5-8 miejsce - 500 zł
  • 9-16 miejsce - 150 zł
  • 17-32 miejsca - 50 zł

RANKING ELIMINACJI REGIONALNYCH BSAC 2014
ROZRYWANYCH W KLUBIE MAXIMUS W BYDGOSZCZY
PO 5 TURNIEJACH ELIMINACYJNYCH:

Comment