4 kolejka Polskiej Ligi Bilardowej

Niedziela, 24 maja o 12:00

Pierwsza Polska Liga Bilardowa wraca do Bydgoszczy. W niedzielę 24 maja MAXIMUS Bydgoszcz zmierzy się z UKS Joker "13" Tomaszów Mazowiecki. Zapraszamy wszystkich miłośników pool bilarda do kibicowania naszym zawodnikom. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:00 w klubie bilardowym przy ul. Warszawskiej 25. Bydgoska drużyna zagra w składzie: Filip Biesek, Bartek Czapski, Igor Luliński, Piotr Światowy. Wyniki online jak zawsze można śledzić na stronie PZBil.


2 kolejka Polskiej Ligi Bilardowej

Niedziela, 22 marca o 12:00

W niedzielę 22 marca druga kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. W klubie bilardowym MAXIMUS w Bydgoszczy (ul. Warszawska 25) nasza drużyna podejmuje Limonare Arkadia Tczew, jednego z faworytów. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników bilarda, gorący doping z pewnością przyda się naszym bilardzistom. Początek meczu o 12:00. Wyniki online można śledzić na stronie PZBil.


1 kolejka Polskiej Ligi Bilardowej

Niedziela, 22 lutego o 12:00

W pierwszej kolejce I Polskiej Ligi Bilardowej drużyna Maximus Bydgoszcz zagra na wyjeździe z MOSiR Kętrzyn. Mecz odbędzie się w nowoczesnym, otwartym w ubiegłym roku Bałtyckim Cetrum Bilardowym. Nasza drużyna zagra w składzie: Bartek Czapski, Igor Luliński, Piotr Światowy, Filip Biesek. Początek meczu o 12:00. Wyniki online można śledzić na stronie PZBil.


Drużyna Maximus Bydgoszcz po zmianach w regulaminie Polskiej Ligi Bilardowej rozpocznie rywalizację w Pierwszej Lidze. Celem jest awans do Bilardowej Ekstraklasy.

druzyna-maximus-igor

Polska Liga Bilardowa w sezonie 2015 będzie podzielona na 3 klasy - Bilardową Ekstraklasę, I Ligę (po 9 zespołów) oraz II Ligę regionalną (4 grupy po 7-9 drużyn). W lidze królować będzie odmiana 9-bil. Jest to związane jest z faktem, że to właśnie w odmianę 9-bil rozgrywane będą World Games 2017 i PZBil chce nauczyć zasad tej gry kibiców w Polsce. Ponadto wszystkie Puchary Świata oraz Puchary Europy rozgrywane są również w 9-bil.

W regulaminie Bilardowej Ekstraklasy nastąpiły istotne zmiany, choć nie tak rewolucyjne jak w roku ubiegłym. Mecz ligowy w dalszym ciągu rozgrywany będzie na jednym stole. Pojedynek jednak składał się będzie z trzech spotkań w parach. Pierwsza para rozegra mecz do momentu zdobycia 5 punktów. Druga para do momentu, kiedy któryś z zespołów zdobędzie 10 punktów. Ostatni debel (w skład którego wejdzie po jednym zawodniku z każdej z par) będzie przy stole aż do końca spotkania czyli do momentu zdobycia 14 punktów. Mecz będzie rozgrywany w odmianę 9-bil.

Mecze w I i II lidze to sześć spotkań na dystansie do 10 wygranych partii. Rywalizacja toczyć się będzie w trzech odmianach: 8-bil, 9-bil i 10-bil (mecz i rewanż). W rewanżu należy dokonać minimum 2 zmian w składzie. Cztery pojedynki zespoły rozegrają na wyjeździe i cztery na własnym terenie. Mecze w parach będą rozgrywane w 9-bil, co jest zmianą w stosunku do ubiegłego sezonu, gdzie pary grały w 10-bil.

W sezonie 2015 drużyna MAXIMUS BYDGOSZCZ po raz pierwszy
w historii klubu zagra w Pierwszej Lidze Bilardowej. 

W składzie nastąpiły drobne zmiany. Piotra i Artura zastąpią dwaj bilardziści debiutujący w rozrywkach ligowych: Maciej Szczawiński, dwukrotny uczestnik turnieju finałowego Mistrzostw Polski Amatorów oraz Radek Giziński, zdolny i perspektywiczny junior, który zanim zdecydował się grać w drużynie Maximusa reprezentował UKS Lubostroń.

 

 

 

 

Skład drużyny na sezon 2015 wygląda następująco:

 • Bartosz Czapski
  Nr licencji: 815/2009    

 • Igor Luliński
  Nr licencji: 1066/2011    

 • Filip Biesek
  Nr licencji: 1571/2013

 • Jakub Tyburski
  Nr licencji: 1251/2011    

 • Maciej Szczawiński
  Nr licencji: 1574/2013

 • Radosław Giziński (junior)
  Nr licencji: 889/2010


Comment