W klubie bilardowym Maximus w Bydgoszczy odbywa się cykl turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Amatorów 2016. Pula nagród w całym cyklu wynosi 10 000 złotych.

Piąty turniej eliminacyjny odbędzie się 30 października (niedziela) od godziny 11:00. Aktualny ranking eliminacji regionalnych wygląda następująco:

Zgodnie z regulaminem z bydgoskich eliminacji do finału narodowego awansuje aż 8 najlepszych graczy, w poprzednich latach do finału awans przysługiwał tylko pierwszym pięciu zawodnikom z rankingu klubowego. Ponadto Dyrektor cyklu Bilard Sport Amator Challenge w przypadku wysokiej frekwencji może przyznać dodatkowe dwa miejsca dla bydgoskiego klubu.


Czwarty turniej eliminacyjny wygrywa Daniel Cywiński! Popularny "Cywil", który na co dzień jest zawodnikiem pierwszej drużyny MAXIMUS BSB w lidze również indywidualnie potwierdza, że 8-bil jest jego ulubioną odmianą. W finale wygrał z Radkiem Gizińskim z drugiego składu MAXIMUS BSB. Trzecie miejsca ex aequo dla Igora Lulińskiego i Michała Kołudy, którzy odpadli w półfinałach.

Szczególnie emocjonujący był półfinałowy pojedynek Radka i Michała. Michał prowadził już 3:0 ale ostatecznie uległ 4:5 i to Radek wywalczył awans do finału. Tam jednak Radek uległ Danielowi, którego udało mu pokonać we wcześniejszej fazie rozgrywek.

cywil.gif

Ostatni turniej eliminacyjny już 30 października od 11:00. Wtedy ostatecznie rozstrzygnie się, którzy gracze awansują do Finału Narodowego, który odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2016 w łódzkim klubie Frame. Zapraszamy!


Maciej Zieliński wygrał trzeci turniej eliminacyjny Amator Challenge 2016

W trzecim turnieju wygrywa Maciej Zieliński, zawodnik pierwszej drużyny Maximus BSB. Drugie miejsce dla gracza MOSiR Kętrzyn Kamila Suszczyńskiego. Finał turnieju odbywał się w bardzo luźnej atmosferze w związku z transmisją meczu polskiej reprezentacji EURO 2016.

W półfinałach swój udział w zawodach zakończyli Michał Kołuda i Maciej Szczawiński, oboje z drugiego składu MAXIMUS BSB.

Sytuacja w rankingu po rozegraniu 3 z 5 turniejów przedstawia się bardzo interesująco. Teoretycznie wciąż 15 zawodników ma realne szanse na awans do Finału Narodowego w Łodzi. 

Kolejny turniej rozegrany zostanie po wakacyjnej przerwie, dokładny termin wrześniowej eliminacji podamy pod koniec sierpnia.


Drugi turniej eliminacyjny Bilard Sport Amator Challenge odbył się 17 kwietnia 2016. Rywalizacja toczyła się w odmianę 8-bil do 4 wygranych partii. Zwyciężył Daniel Cywiński, zawodnik pierwszej drużyny Maximus BSB Bydgoszcz. W finale pokonał Kamila Suszczyńskiego z pierwszoligowej drużyny MOSiR Kętrzyn. trzecie miejsca ex aequo dla Jakuba Tyburskiego i Macieja Szczawińskiego z drugiej drużyny Maximus BSB Bydgoszcz. W ćwierćfinałach odpadli, zajmując ostatecznie równorzędne piąte miejsce: Radek Giziński, Piotr Kuźniewski, Łukasz Kwasek i Igor Luliński.

W tabeli po dwóch turniejach bardzo ciasno, na awans do pierwszej ósemki w rankingu i awans do finału ma wciąż blisko 20 zawodników. Do końca eliminacji pozostały 3 turnieje i jeszcze wiele może ulec zmianie. Kolejny turniej już 12 czerwca o 11:00.


Pierwszy turniej eliminacyjny wygrywa Igor Luliński, zawodnik pierwszej drużyny Maximus BSB Bydgoszcz. W finale pokonał Marcina Dąbrowskiego z Bydgoszczy, który po kilkuletniej przerwie powrócił do rywalizacji w cyklu BSAC. Trzecie miejsce ex aequo dla Mateusza Kurasa z Łabiszyna i Kamila Suszczyńskiego z pierwszoligowego MOSiR Kętrzyn.

Gratulujemy i zapraszamy na drugi turniej eliminacyjny już w maju.

Konkretny termin podamy wkrótce na stronie internetowej w zakładce WYDARZENIA.

igor-lulinski-bsb.gif

 

Bilard Sport Amator Challenge to oficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów w pool bilard. Rozgrywki odbywają się w odmianę 8-bil. zgodnie z przepisami PZBil. W turniejach eliminacyjnych gry będą prowadzone minimum do 4 wygranych partii, systemem podwójnej przegranej (2KO).

Wpisowe w pojedynczym turnieju eliminacyjnym wynosi 20 złotych. Klub gwarantuje miejsce i sprzęt do gry: certyfikowane stoły WiK Olimpic III 9ft, sukno Simonis, bile Aramith oraz kije do gry.

W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy posiadający polskie obywatelstwo lub kartę stałego pobytu, którzy nie są wymienieni na liście graczy profesjonalnych, zgłoszą się do wyznaczonych klubów PZBil i dokonają opłaty startowej. W fazie eliminacyjnej zawodnicy nie muszą posiadać licencji PZBil. Wymóg ten zostaje wprowadzony wobec uczestników finału.
— Regulamin BSACh | PZBil | www.bilard-sport.pl

Rozgrywki o tytuł Mistrza Polski Amatorów odbywają się w dwóch etapach. Pierwszym etapem są eliminacje regionalne, przeprowadzone w klubach w całej Polsce pięć razy w roku. W turniejach tych zawodnicy zdobywają punkty rankingowe. Rankingi prowadzone są oddzielnie dla każdego klubu. Po zakończeniu fazy eliminacyjnej 3, 5 lub 8 graczy z klubu (w zależności od frekwencji) awansuje do finału narodowego, w którym zagra od 128 do 224 zawodników. UWAGA! W finale narodowym mogą wziąć udział tylko osoby, które wzięły udział w min. 4 turniejach regionalnych.

W ubiegłym roku eliminacje regionalne BSAC odbyły się w 37 klubach. W Bydgoszczy najlepszy był Kamil Suszczyński, studiujący w Bydgoszcz  zawodnik I-ligowego MOSiR Kętrzyn. Awans do finału narodowego wywalczyli również: Filip Biesek, Igor Luliński, Daniel Cywiński i Łukasz Kwasek. W turnieju finałowym w Łodzi zagrało 224 zawodników a Mistrzem Polski Amatorów 2015 został Daniel Karkoszka ze Stalowej Woli.

amator-challenge-plakat.jpg

Comment