12 kwietnia w pierwszą niedzielę po Świętach Wielkanocnych do bydgoskiego Maximusa zjechało 41 bilardzistów z całej Polski. IV Turniej Świąteczny MAXIMUS 9-ball OPEN wygrał Jacek Walter (Amnezja Kalisz) !! W finale pokonał Patryka Statkiewicza z gdańskiego Green Clubu. Trzecie miejsca ex aequo dla Mateusza Śniegockiego (Konsalnet Warszawa) i Bartka Czapskiego z bydgoskiego Maximusa.

Kolejny Turniej Świąteczny odbędzie się 27.12.2015 w pierwszą niedzielę po Świętach Bożego Narodzenia. W międzyczasie zapraszamy również na nocny Turniej w parach w 10-bil, który planujemy zorganizować w wakacje. Szczegóły już wkrótce!

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia oraz relacja z zawodów:

Pierwsza faza rozgrywek toczyła się w 8 grupach, grano w 9-bil do 5 wygranych partii. Już w pierwszej grupie duża niespodzianka, trzech bilardzistów zakończyło zmagania z czteroma zwycięstwami i z najgorszym bilansem odpada rozstawiony Wojciech Sroczyński (Konsalnet Warszawa). Awans dla Patryka Statkiewicza (Green Club Gdańsk) i Grzegorza Kubickiego z Ostrowa Wlkp. Drugą grupę bez porażki wygrywa Jacek Walter (Amnezja Kalisz), z drugiego miejsca awansuje Filip Biesek, reprezentujący gospodarzy. W trzeciej grupie równie zacięta walka: dalej grają Dawid Tonojan (MOSiR Kętrzyn), członek Kadry Narodowej oraz Andrzej Winogradow, kapitan gdańskiego Green Clubu. Odpada Kacper Konkel, Mistrz Polski Amatorów 2013. W grupie czwartej bez porażki awansuje Bartek Czapski (Maximus Bydgoszcz), wysoką formę potwierdza również Mateusz Robiński z Hadesa Poznań. W grupie 5 zwycięża Adam Mścisz, o awans z drugiego miejsca walczyło trzech bydgoszczan, ostatecznie do pucharu wychodzi Łukasz Kwasek. W siódmej grupie były Mistrz Europy Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa) traci tylko 3 partie, drugie miejsce i awans po zaciętej walce wywalczył Mateusz Majer (Green Club Gdańsk). Do fazy pucharowej awansowali również Kamil Suszczyński (MOSiR Kętrzyn) i Arkadiusz Giernalczyk (Amnezja Kalisz) z grupy siódmej. W grupie 8 faworyt, rozstawiony Szymon Duda (Bieg Wulkanów Loft Złotoryja) awansował dopiero z drugiego miejsca. Bez porażki zmagania zakończył bydgoszczanin Jakub Tyburski, który po drodze zwyciężył z Dudą oraz trzema innymi lokalnymi zawodnikami: juniorem Radkiem Gizińskim i wracającymi do gry po dłuższej przerwie Danielem Cywińskim i Rafałem Rudnickim, którzy dobrze pamiętają pełne sukcesów czasy Ikara Bydgoszcz.

W rundzie pucharowej grano do 7 wygranych partii. Pierwsza runda bez większych niespodzianek. W ćwierćfinałach Jacek Walter z Kalisza zdecydowanie pokonuje Szymona Dudę (Hades Poznań). Bartek Czapski jako jedyny bydgoszczanin, który pozostał w grze w zwycięża z Dawidem Tonojanem (MOSiR Kętrzyn). W trzeciej parze faworyt turnieju Mateusz Śniegocki nie bez trudu wyrywa z Mateuszem Robińskim z Poznania. Ostatni ćwierćfinał dla Patryka Statkiewicza (Green Club Gdańsk), który eliminuje Kamila Suszczyńskiego z Kętrzyna. W półfinale Jacek Walter po zaciętym pojedynku pokonuje Bartka Czapskiego, w drugim meczu duża niespodzianka - Patryk Statkiewicz  wygrywa z Mateuszem Śniegockim. W finale jednak Patrykowi nie starczyło już sił i puchar za zwycięstwo oraz pokaźna nagroda pieniężna trafia do Jacka Waltera, reprezentanta Amnezji Kalisz. Gratulacje!

Comment