Sobota, 21 lutego o 20:00

Największa organizacja MMA w Europie - Federacja KSW po raz pierwszy zawita do Poznania. Eksperci zgodnie podkreślają, że karta walk sobotniej gali KSW 30 jest najsilniejsza w historii tej federacji.

W walce wieczoru najmłodszy mistrz Federacji KSW Borys Mańkowski miał po raz drugi bronił tytułu w starciu z Mohsenem Baharim, Norwega irańskiego pochodzenia i niedawnego pretendenta do pasa w organizacji Cage Warriors. Reprezentant Ankosu Zapasy Poznań wywalczył pas mistrzowski na KSW 27 w maju zeszłego roku, w błyskotliwy sposób poddając doświadczonego Aslambeka Saidova. W grudniu w Krakowie, Mańkowski bez większych problemów poradził sobie z Davidem Zawadą. Teraz w rodzinnym mieście czeka go o wiele bardziej wymagające wyzwanie.

Początkowo Borys miał bronić pasa mistrzowskiego w starciu z niezwykle groźnym Rosjaninem Mikhailem Tsarevem, jednakże „Samotny Wilk” nie jest w stanie podjąć trzyrundowego boju z najmłodszym mistrzem w historii Federacji KSW. Wysoką gorączkę próbowano zbić antybiotykami i kroplówkami. Ostatecznie lekarze nie dopuścili Rosjanina do walki z „Tasmańskim Diabłem”.

W drugiej z głównych walk również zobaczymy zawodników w limicie do 77 kilogramów. Numer dwa w tej wadze w Polsce i jeden z najlepszych grapplerów w KSW Rafał Moks skrzyżuje rękawice z numerem trzy oraz byłym mistrzem Aslambekiem Saidovem. Rewanżowe starcie obu zawodników za KSW 17, może wyłonić kolejnego pretendenta do pasa w tej kategorii.

W poznańskiej Arenie wystąpi również jedyna mistrzyni Federacji Karolina Kowalkiewicz. Łodzianka zajmująca siódme miejsce w światowych rankingach w kategorii słomkowej zmierzy się z dziewiątą na świecie Brazylijką Kalindrą Farią.

Poznańscy kibice obejrzą w klatce też młode talenty, niepokonanego reprezentanta Ankosu Zapasy Poznań Mateusza Gamrota, efektownie walczącego Anzora Azhieva oraz wschodzącą gwiazdę wagi ciężkiej w Polsce Michała Włodarka, kolejnego Poznaniaka.

Walka wieczoru:
80 kg: Borys Mańkowski (79,8 kg) - Mohsen Bahari (79 kg)

Karta główna:
77 kg: Aslambek Saidov (77 kg) - Rafał Moks (76,8 kg)
52 kg: Karolina Kowalkiewicz (51,7 kg) - Kalindra Faria (53 kg)
70 kg: Mateusz Gamrot (70,1 kg) - Rodrigo Cavalheiro Correia (70,1 kg)
66 kg: Anzor Azhiev (66,2 kg) - Kleber Koike Erbst (65,7 kg)
120 kg: Michał Włodarek (110 kg) - Szymon Bajor (111,1 kg)
70 kg: Jakub Kowalewicz (70 kg) - Łukasz Rajewski (70 kg)

Karta wstępna:
72 kg: Kamil Gniadek (71,7 kg) - Mateusz Zawadzki (71,4 kg)

Comment